Küpsised

Sarnaselt paljudele teistele kasutab ka see veebileht „küpsisteks“ kutsutavaid tekstifaile, mille eesmärk on aidata meil lehte arendada ja tagada teile parim kasutajakogemus. Kuidas küpsiseid kasutatakse, on kirjas allpool.

Selle veebilehe omanik ja haldaja on Favor AS.  Selle veebilehe kasutamisega annate oma nõusoleku küpsiste kasutamiseks vastavalt siinkohal toodud kirjeldusele (välja arvatud juhul, kui olete oma veebilehitseja seadistanud küpsiseid mitte vastu võtma).

Mis on „küpsised“?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mida teie veebilehitseja (näiteks Internet Explorer, Google Chrome, Firefox või Safari) salvestab teie arvutisse või mobiiltelefoni. Küpsised lasevad veebilehtedel meeles pidada nende kasutajate eelistusi. Küpsistest võib mõelda ka kui veebilehe „mälust“, mis aitab sel kasutajaid ära tunda ja nende eelistustele vastavalt käituda.

Küpsiseid on kahte tüüpi:

  1. Püsivaid küpsiseid, mis jäävad kasutaja arvutis olevasse küpsiste faili püsivalt. Neid võidakse kasutada näiteks kasutaja kui veebilehe korduvkülastaja äratundmiseks ja veebilehe sisu kohandamiseks vastavalt kasutaja vajadustele või statistiliste andmete kogumiseks.
  2. Seansiküpsised on ajutised ja kaovad, kui kasutaja veebilehelt lahkub või oma veebilehitseja sulgeb. Seansiküpsiseid võidakse kasutada veebilehe teatud funktsioonide, näiteks teenuse või toote taotlemise jms võimaldamiseks.

Küpsistega nõustumine

Kasutaja loetakse küpsistega nõustunuks, kui tema veebilehitseja seadistustes on küpsised lubatud. Veebilehe kasutamisel nõustud, et me:

  • kogume teavet veebilehe kasutamise kohta, näiteks kui tihti Sa veebilehel käid ja milliseid lehekülgi sirvid. Kogutud teavet ei seostata ühegi konkreetse inimesega;
  • kogume teavet selle kohta, millist veebilehitsejat ja riistvara kasutatakse meie veebilehel käimiseks.

Google Analytics

Favor.ee kasutab laialt levinud Google analüütikatarkvara ja mõõdab selle abil veebilehe külastatavust. Saadud andmete abil mõistame paremini külastajate käitumist lehel ja muudame mugavamaks selle kasutamist. Nimetatud tarkvara kasutab mitmeid küpsiseid, mille abil saame teada, kas veebilehe külastajad on sellel ka varem viibinud. Sel moel on meil võimalik teada saada meie üksikkasutajate arvu ja seda, kui sageli nad meie lehte külastavad. Neid küpsiseid kasutatakse ainult statistikaeesmärkidel ja üksikkasutajaid ei ole võimalik nende abil tuvastada. Selleks, et Google Analytics ei saaks andmeid kasutada, saab kasutaja paigaldada oma seadmesse Google Analytics’i blokeeriva rakenduse: Google Analyticsist loobumise brauserilaiend.

Kuidas hallata küpsiseid

Kui kasutaja ei soovi, et küpsiseid salvestatakse tema arvutisse, siis võib kasutaja need blokeerida oma veebilehitseja sätetes. Kasutaja võib oma seadmes küpsiste kasutamise ära keelata või need kustutada, muutes oma veebilehitseja vastavaid seadeid. Võite veebilehitseja sätteid muuta ka nii, et kui veebileht soovib küpsist salvestada, siis ilmub sellekohane hoiatus ning saad iga küpsise puhul valida, kas nõustud sellega või mitte.Küpsiste mittekasutamisel ei pruugi veebileht korrektselt töötada. Juhiseid brauserist küpsiste kustutamiseks ja seadistamiseks leiab näiteks siit: ChromeInternet Explorer.